Program wsppracy polska brandenburgia
Polityki Regionalnej i Urbanistycznej. Dokumenty programu office jak np. Do zobaczenia w roku. Nowa nazwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Lista wprowadzonych zmian. Program szkolenia. OP II,. OP III,. OP IV. W dniu Z powodu prac konserwacyjnych w dniu W dniach Prosimy o zanotowanie tego terminu. Roszak MdJEV. Organizatorem szkolenia jest Regionalny Punkt Kontaktowy. Nagroda przyznawana jest przez region Ems Dollart. Warsztat w dniu Tegoroczne kategorie konkursowe to:.
Prace konserwacyjne ILB Kundenportal!!! Dnia Informacja nt. Tym samym kolejny termin wypada na 10 lipca Ankieta trwa do Wracamy 17 maja. Pozycjonowanie stron krok po kroku SEO — 18 maja r. Ochrona wolnoci, wsplnego dziedzictwa i cywilizacji swych ludw, oparte na zasadach demokracji, wolnoci jednostki i praworzdnoci Popieranie stabilizacji i dobrobytu Umacnianie wolnych instytucji Poczenie wsplnych wysikw na rzecz wsplnej obrony, zachowania pokoju i bezpieczestwa.
Konsultacje- zwoywane na danie ktregokolwiek uczestnika sojuszuobowizkowe Indywidualna pomoc- w momencie casus foederis- napaci zbrojnej na jednego lub kilku sojusznikw Wsplna pomoc. Terytoria sojusznikw w Europie, Ameryce Pnocnej, ich wyspy pooone na obszarze pnocnoatlantyckim na pnoc od Zwrotnika Raka lub ich okrty czy samoloty operujce na tym obszarze. Kady z czonkw Sojuszu udzieli pomocy napadnitemu sojusznikowi lub sojusznikom, podejmujc natychmiast indywidualnie i w porozumieniu z innymi czonkami tak akcj jak uzna za konieczn, nie wyczajc uycia siy zbrojnej, w celu przywrcenia i utrzymania bezpieczestwa strefy pnocnoatlantyckiej.
Przestrzeganie zasad zawartych w Karcie Narodw Zjednoczonych Powstrzymywa si od groby lub przemocy Spory midzynarodowe, w ktre mogyby zosta uwikane pastwa czonkowskie , zaatwia przy pomocy rodkw pokojowych. Najwyszy organ kierowniczy w sprawach politycznych Dziala na szczeblu ministerialnym ministrowie spraw zagranicznych, obrony, gospodarki, finansw Zbiera si 2 razy w roku W szczeglnie wanych sprawach zbiera si na szczeblu szefw pastw i rzdw-szczyty NATO.
Szczebel wiceministrw lub ambasadorw Zbiera si przynajmniej raz w tygodniu Organ konsultacyjny Ocenia i wytycza dziaalno innych organw Decyzje na zasadzie jednomylnoci lub consensusu Decyzje s obligatoryjne dla pastw czonkowskich. Najwyszy organ kierowniczy zajmujcy si sprawami wojskowymi Zbiera si 2 razy w roku na szczeblu ministrw obrony i czciej na szczeblu niszym jako Stay Komitet Planowania Obrony Zajmuje si uzgodnieniami strategicznych planw wojskowych Decyzje Komitetu nie wymagaj zatwierdzenie Rady.
Zbiera si 2 razy w roku na szczeblu ministrw obrony i czciej na szczeblu ambasadorw Zajmuje si strategi jdrow Decyzje Grupy wymagaj zatwierdzenia przez Komitet Planowania Obrony. Nadzorowanie nad wykonywaniem uchwal gwnych organw Sojuszu Opracowywanie raportw, projektw uchwal Na czele stoi Sekretarz Generalny- najwyszy przedstawiciel NATO w kontaktach z pastwami i innymi organizacjami.
Liczne komisje i grupy robocze stale i ad hoc , powoywane przez Rad lub Komitet Planowania Obrony Ponad 20 staych komisji. Zajmuj si min. Infrastruktur, Planowaniem w sferze obrony cywilnej, Wsparciem logistycznym, Systemami cznoci, Wspprac zbrojeniow, Badaniami obronnymi, Standaryzacj uzbrojenia, Bezpieczestwem kontrwywiad Koordynacj lotw w przestrzeni europejskiej.
Zbiera si 2 razy w roku w skadzie szefw sztabw generalnych pastw czonkowskich Na niszym szczeblu jako stay Komitet Wojskowy Podlega bezporednio Radzie i Komitetowi Planowania Obrony W sprawach strategii jdrowejGrupie Planowania Jdrowego. Kieruje prac dowdztw regionalnych i innych organw wojskowych Dziaalno Komitetu Wojskowego wspierana jest przez Midzynarodowy Sztab Wojskowy i Agencje Wojskowe. Midzynarodowy Sztab Wojskowy jest organem wykonawczym Komitetu Wojskowego Kieruje i koordynuje dziaalnoci dowdztw regionalnych.
Wsplna struktura dowdcza Koalicyjna strategia i plany operacyjne Wsplne przygotowanie infrastruktury i zaopatrzenia wojsk Wsppraca w zakresie standaryzacji zbroje bada i produkcji zbrojeniowej. Szczebel dziaa wojennych, na ktrym s planowane, organizowane i prowadzone kampanie i gwne operacje w celu osignicia celw strategicznych na obszarze operacji lub teatrze dziaa wojennych. Szczebel dziaa wojennych, na ktrym s planowane, organizowane i prowadzone dziaania bojowe dla osignicia celw walki przez zwizki taktyczne czy oddziay.
Przedstawiciele parlamentw pastw czonkowskich. Od lat tych w pracach Zgromadzenia w charakterze delegatw stowarzyszonych brali udzia parlamentarzyci z pastw Europy rodkowej i Wschodniej.
Wsppraca w zakresie bezpieczestwa i pokrewnym Planowanie obrony Kontrola zbroje Demokratyczne koncepcje midzy cywilami a wojskowymi Cywilno-wojskowa koordynacja kierowania ruchem lotniczym Konwersja produkcji zbrojeniowej Ochrona rodowiska Siy i operacje pokojowe Nauka i technika.
Od r. Tarcza- siy zbrojne sojusznikw europejskich, odwetowy miecz atomowy- siy strategiczne USA. Pod koniec lat odprenie-wzmocnienie funkcji politycznych i dyplomatycznych NATO drugi wymiar : Rokowania w sprawie redukcji sil zbrojnych i zbroje w Europie rodkowej z pastwami Ukadu Warszawskiego Kwestie ekonomiczne, spoeczne, kulturalne, ochrona rodowiska naturalnego trzeci wymiar. Koniec lat Kopenhaga deklaracja Partnerstwa z krajami Europy rodkowej i Wschodniej, intensyfikacja kontaktw.
Rzym- Nowa Koncepcja Strategiczna Sojuszu, strategia szybkiego reagowania sil wielonarodowych, zwikszenie odpowiedzialnoci za bezpieczestwo pastw europejskich, zmniejszenie zaangaowania USA, przygotowywanie do podejmowania misji pokojowych- dziaalno poza obszarem traktatowej odpowiedzialnoci.
Open navigation menu. Close suggestions Search Search. User Settings. Skip carousel. Carousel Previous. Carousel Next. What is Scribd? Explore Ebooks. Bestsellers Editors' Picks All Ebooks.
0コメント